• -54,99%
WINNICA MIŁOSZ Loos

WINNICA MIŁOSZ Loos

SMAK

WYTRAWNE

KRAJ

POLSKA

POLEĆ ZNAJOMYM I UDOSTĘPNIJ
57,85 zł
128,52 zł
Najniższa cena towaru w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 128,52 zł Najniższa cena w okresie 30 dni
przed wprowadzeniem obniżki: 128,52 zł -55%
Regularna cena: 128,52 zł -55%
RABAT
-55%
Dostępność: Obecnie brak na stanie
Zdjęcie poglądowe - zapytaj o dostępny rocznik.


Winnica Miłosz została założona w 2004 roku przez Martę Pohrebny i Krzysztofa Fedorowicza we wsi Łazy we wschodniej, bardzo malowniczej części Wału Zielonogórskiego.  W tej okolicy produkcja wina sięga korzeniami XII wieku. Winnica Miłosza zajmuje powierzchnię 5,5 hektara. Szczyci się szlachetnymi szczepami starych odmian winorośli, uprawianymi tutaj co najmniej od XVI wieku: Pinot Noir, Traminer, Pinot Gris czy Karmazyn, ale nie stroni też od nowszych szczepów: Devina, Zweigelta, Dornfelera, Aliberneta. W winnicy Miłosza uprawia się wyłącznie szlachetną winorośl, vitis vinifera.

Winnica Miłosz jest jedną z najbardziej prestiżowych polskich winnic. Wina cieszą się uznaniem prawdziwych koneserów i są doceniana przez wybitnych ekspertów winiarskiego środowiska. Dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia zdobyte w profesjonalnych konkursach winiarskich.Wina Miłosza otrzymały dwukrotnie główną nagrodę Grand Prix na  prestiżowym, ogólnopolskim konkursie „Winobranie”.

Loos pochodzi z najstarszej 15 letniej parceli w Łazie. Tworzony z gron kilku szczepów, tego samego dnia razem zbieranych i fermentowanych, a więc jest winem typu gemischter satz. Ton nadaje dornfelder i egzotyczny alibernet (krzyżówka cabernet sauvignion i alicante bousche). Wino o silnie nasyconej, ciemnopurpurowej barwie i granatowo fioletowym połysku. Aromaty jeżyn, tytoniu wanilii, czereśni i czarnej porzeczki. Ekstraktywne, eleganckie i bardzo złożone, świetnie zrównoważone. Duży potencjał dojrzewania.TZM-00127

Opis

Kraj
POLSKA
Region
ZIELONA GÓRA
Producent
Winnica Miłosz
Szczep
SZCZEPY LOKALNE
SZCZEPY układ
dornfelder | alibernet
Rodzaj
WINA GRONOWE
Kolor
CZERWONE
Smak
WYTRAWNE
Styl
CZERWONE DOBRZE ZBUDOWANE
Beczka
Nie
Potencjał starzenia
do 5 lat
Cena
100 - 150 PLN
Zawartość alkoholu
13,5%
Temperatura podawania
16-18 °C
Pojemność
0,75L
Wyróżnienie
Winobranie 2014: Srebrny

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Opinie mogą być dodawane tylko przez klientów, którzy kupili ten produkt

PODOBNE PRODUKTY

INNI KUPILI TEŻ