Kupuj wg kategorii

FRANCJA

Aktywne filtry

Filtruj według

Kolor

Smak

Styl

Cena

Kraj

Region

Apelacja

Szczep

Producent

Pojemność

Niezrównane wino francuskie

Wino francuskie od wielu lat należy w Polsce do najchętniej wybieranych. Nic dziwnego – na całym świecie trunki z tego kraju znane są z elegancji i długowieczności. Najwyżej ceni się te produkowane w Bordeaux.

Francuskie wino z historią

Bordeaux to drugi największy region winiarski Francji. Koneserzy doceniają je za regularne dostarczanie...

czytaj dalej >>

wina francuskie

FRANCJA

Niezrównane wino francuskie

Wino francuskie od wielu lat należy w Polsce do najchętniej wybieranych. Nic dziwnego – na całym świecie trunki z tego kraju znane są z elegancji i długowieczności. Najwyżej ceni się te produkowane w Bordeaux.

Francuskie wino z historią

Bordeaux to drugi największy region winiarski Francji. Koneserzy doceniają je za regularne dostarczanie win z najwyższej półki. Tutejsze winnice są często przekazywane z pokolenia na pokolenie, a ich tradycje sięgają niemal tysiąca lat wstecz. Wiele z najważniejszych winnic należało niegdyś do królewskiej rodziny lub mnichów. Wino francuskie z Bordeaux produkowane jest też w taki sposób, żeby na wyjątkową okazję móc zaczekać wiele lat.

Czerwone wina francuskie z Bordeaux

Optymalne warunki klimatyczne i mineralna gleba sprzyjają produkcji wybornych francuskich win wytrawnych. Do najważniejszych szczepów należą: Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc oraz Merlot. Najlepsze wina niejednokrotnie mieszają ze sobą te trzy odmiany. Charakterystyczne dla tutejszych win czerwonych jest także dojrzewanie w dębowych beczkach, dodające trunkom głębi smaku. Jednocześnie, rośnie popularność delikatnych, świeżych clairetów, porównywanych do rosé.

Znane z najdroższych win na świecie, francuskie czerwone wino wytrawne nie musi rujnować budżetu. Ceny dobrej jakości wina francuskiego zaczynają się już poniżej 30 zł.

Nieco więcej zapłacimy za trunki oznaczone apelacją Bordeaux Superieur. Są one jednak warte każdej zapłaconej złotówki. To wina wyprodukowane ze starszych winorośli, leżakujące przez minimum dziewięć miesięcy, dzięki czemu ich bogaty bukiet nie ma sobie równych.

Białe wina francuskie

Sława bordoskiego wina czerwonego sprawia, że zapomina się o doskonałych lokalnych winach białych. Uprawia się tu zwłaszcza lekkie Sauvignon Blanc oraz pełne Sémillon. Oczywiście, pisząc o francuskich winach wytrawnych, nie sposób nie wspomnieć o szampanach. To najsłynniejsze wino musujące zamieni każde spotkanie w niezapomnianą celebrację.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć