Lista produktów marki E.Guigal

Chateau d’Ampuis to jedna z najbardziej rozpoznawalnych posiadłości winnych w dolinie rodanu. Côte-Rotie, Hermitage i Saint Joseph z tych winnic osiągają bardzo wysokie ceny na rynku negociant.

W latach 60-tych XX wieku winnice Côte-Rôtie w północnej części doliny Rodanu, zdawały się być bliskie zapomnieniu. Właśnie wtedy winiarz i „négociant” Marcel Guigal podjął się trudnego zadania, przywrócenia Rodanowi dawnej chwały. Guigal uprawia, winifikuje i popularyzuje trzy pojedyncze winnice La Mouline, La Landonne i La Turque, które dzięki jego talentowi stały się kultowymi i unikalnymi perełkami. Konsekwentnie budując swój sukces rozpoczął „marsz” na Rodan.Dziś produkuje ok 400 000 skrzynek win pochodzących z niemal wszystkich apelacji regionu. Guigal odbudował posiadłość rodzinną Chateau d’Ampuis, leżącą u podnóża jego winnic w Côte-Rotie. Wytwarza tam wielkie wina: Côte-Rotie, Hermitage i Saint Joseph. Najlepsze apelacje w południowym Rodanie takie jak: Chateauneuf-du-Pape, Gigondas, Côtes du Rhone są również leżakowane w słynnych piwnicach Ampuis. Nowoczesne piwnice z jemu tylko właściwymi, pionierskimi rozwiązaniami do produkcji win są dziś wizytówką jego dynamicznej firmy. Marcel Guigal wprowadził do zarządu firmy 26-letniego syna Filipa, który w przyszłości będzie kultywował wielkie tradycje swojego ojca i dziadka.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć