BINYAMINA TEVA Shiraz

BINYAMINA TEVA Shiraz

SMAK

WYTRAWNE

KRAJ

IZRAEL

POLEĆ ZNAJOMYM I UDOSTĘPNIJ

84,00 zł

Dostępność: Produkt dostępny
Dostawa: 24h
Zdjęcie poglądowe - zapytaj o dostępny rocznik.
Ilość

ZAKUPY
KARTONOWE

6 szt

RABAT

3 %

12szt

RABAT

6 %

ZAKUPY
KARTONOWE

6 szt

RABAT

3 %

12szt

RABAT

6 %

Winiarnia Binyamina została założona w 1952 roku przez Josepha Zeltzera. Wyemigrował do Izraela z Węgier, przepojony pasją dalszego bycia winiarzem, tak jak w kraju urodzenia. Zeltzer założył swoją pierwszą winnicę w środku urokliwej wioski Binyamina, która, jak głosi historia nazwę zyskała od nazwiska słynnego Barona Benjamina de Rothschild, który tam właśnie w 1925 roku założył fabrykę perfum.

Zelter zabudowania pofabryczne wykorzystał do stworzenia swojej winnicy. Winnica Zeltzer początkowo specjalizowała się w winach słodkich, prostych winach stołowych i likierach i była produkowana z winogron pochodzących wyłącznie z winnic w regionie Binyamina. W tym czasie wszyscy winiarze musieli pracować za pośrednictwem spółdzielni winiarskiej Carmel Mizrachi. David Ben Gurion, pierwszy premier Izraela, osobiście interweniował w imieniu Zeltzera, aby uchwalić prawo zezwalające Zeltzerowi na otrzymywanie niewielkiej ilości winogron do niezależnej produkcji wina. Winiarnia zasłynęła głównie z wysokiej jakości likierów i brandy produkowanych pod marką Hard Nut Liqueur.

Z biegiem czasu winnica przeszła szereg przekształceń i stała się jedną z największych w Izraelu, wyszła szeroko poza zasięg miejscowości Binyamina, wytwarza wina od Wzgórz Golan i Górnej Galilei, w tym Kerem Ben Zimra, Alma, Dolina Kadesz, po Dolną Galileę na górze. Region Tabor, Wzgórza Judejskie, Karmei Yoseph i na południu Izraela.

Teva Shiraz to wino o intensywnie rubinowym kolorze. Wyczuwalne aromaty wanilii z nutami czekolady. Na podniebieniu owocowe, lekko pikantne z nutami suszonych owoców.
TZW-00647
59 Przedmioty

Opis

Kraj
IZRAEL
Region
HAJFA
Producent
Binyamina
Szczep
SYRAH
Rodzaj
WINA GRONOWE
Kolor
CZERWONE
Smak
WYTRAWNE
Styl
CZERWONE MOCNE I PIKANTNE
Beczka
Tak
Cena
75 - 100 PLN
Pojemność
0,75L

Komentarze

Oceń 

Świetne pod warunkiem długiej dekantacji.

Bardzo fajne wino z Izraela o intensywnie rubinowym kolorze. Wyczuwalne aromaty wanilii z nutami czekolady. Na podniebieniu owocowe, lekko pikantne z nutami suszonych owoców. Wymaga długiego napowietrzenia, rewanżuje się długim, bogatym finiszem."

Napisz swoją opinię

BINYAMINA TEVA Shiraz

Napisz swoją opinię

PODOBNE PRODUKTY

INNI KUPILI TEŻ