BINYAMINA TEVA Emerald Riesling BINYAMINA TEVA Emerald Riesling BINYAMINA TEVA Emerald Riesling BINYAMINA TEVA Emerald Riesling

BINYAMINA TEVA Emerald Riesling

SMAK

PÓŁWYTRAWNE

KRAJ

IZRAEL

POLEĆ ZNAJOMYM I UDOSTĘPNIJ
115,00 zł
Dostępność: Ostatnie sztuki w magazynie
Zdjęcie poglądowe - zapytaj o dostępny rocznik.
Ilość

ZAKUPY
KARTONOWE

6 szt

RABAT

3 %

12szt

RABAT

6 %

ZAKUPY
KARTONOWE

6 szt

RABAT

3 %

12szt

RABAT

6 %

Winiarnia Binyamina została założona w 1952 roku przez Josepha Zeltzera. Wyemigrował do Izraela z Węgier, przepojony pasją dalszego bycia winiarzem, tak jak w kraju urodzenia. Zeltzer założył swoją pierwszą winnicę w środku urokliwej wioski Binyamina, która, jak głosi historia nazwę zyskała od nazwiska słynnego Barona Benjamina de Rothschild,który tam właśnie w 1925 roku założył fabrykę perfum.

Zelter zabudowania pofabryczne wykorzystał do stworzenia swojej winnicy. Winnica Zeltzer początkowo specjalizowała się w winach słodkich, prostych winach stołowych i likierach i była produkowana z winogron pochodzących wyłącznie z winnic w regionie Binyamina. W tym czasie wszyscy winiarze musieli pracować za pośrednictwem spółdzielni winiarskiej Carmel Mizrachi. David Ben Gurion, pierwszy premier Izraela, osobiście interweniował w imieniu Zeltzera, aby uchwalić prawo zezwalające Zeltzerowi na otrzymywanie niewielkiej ilości winogron do niezależnej produkcji wina. Winiarnia zasłynęła głównie z wysokiej jakości likierów i brandy produkowanych pod marką Hard Nut Liqueur.

Z biegiem czasu winnica przeszła szereg przekształceń i stała się jedną z największych w Izraelu, wyszła szeroko poza zasięg miejscowości Binyamina, wytwarza wina od Wzgórz Golan i Górnej Galilei, w tym Kerem Ben Zimra, Alma, Dolina Kadesz, po Dolną Galileę na górze. Region Tabor, Wzgórza Judejskie, Karmei Yoseph i na południu Izraela.

Teva Emerald Riesling to wino o słomkowym kolorze, w nosie tropikalne nuty owocowe z kwiatowymi niuansami. Na podniebieniu owocowe i orzeźwiające z subtelną słodyczą i zrównoważoną delikatną kwasowością. Wino ma lekki, bardzo owocowy i słodki charakter.

TZW-00646
1 Przedmiot

Opis

Kraj
IZRAEL
Region
HAJFA
Producent
Binyamina
Szczep
RIESLING
Rodzaj
WINA GRONOWE
Kolor
BIAŁE
Smak
PÓŁWYTRAWNE
Styl
AROMATYCZNE
Beczka
Nie
Cena
75 - 100 PLN
Pojemność
0,75L

Komentarze

Oceń 

Fajny Riesling z Galilei!

Fajny, łatwy do picia Riesling z izraelskiej Galilei. Półwytrawny, więc ilość cukru trochę przytłacza, niemniej jednak dzięki przyzwoitemu balansowi daje się degustować bez bólu. W ustach gruszka, jabłko, brzoskwinie, trochę słodkiego kokosa, miód. Sympatyczne wino.

Opinie mogą być dodawane tylko przez klientów, którzy kupili ten produkt

PODOBNE PRODUKTY

INNI KUPILI TEŻ